Solfege Reference 20

První verze zesilovače Solfege spatřila světlo světa v roce 1992, byl to první integrovaný zesilovač v nabídce Audiomatu. Dnes po 20 letech od jeho uvedení, představuje firma nový Solfege, ke kterého konstrukci použili konstruktéři své dosavadní zkušenosti ze svých mnoha referenčních výrobků.

Minimalistická konstrukce, spolu z použitím součástek té nejvyšší kvality (svitkové kondenzátory, vynikající transformátory, a jiné) nám dává mimořádně vyjímečnou konstrukci, které výsledkem je nevídaný hudební zesilovač, který může být bez problémů napojen téměř na všechny reproduktory. Ani v případě kritického zatížení neztrácí své základní akustické vlastnosti: jeho výkon konturovaný v basové stupnici je vždy svižný a plynulý. K předávání signálu jsou v zesilovači použity výhradně vysoce kvalitní stíněné vodiče. Všechny vstupní zdířky jsou izolovány teflonem a pozlaceny, ke spolehlivým svorkám reproduktorů bezpečně připojíme všechny vhodné druhy kabelů. Kvůli pohodlí má Solfege reference 20 dálkové ovládání hlasitosti, které je regulováno vysoce kvalitním ALPS-potenciometrem a vedle normální umožňuje také jemnou regulaci intenzity zvuku. Volba vstupu se provádí klasicky, prostřednictvím mechanického přepínače od firmy Lucas.

Čelní panel (10mm) stejně jako kryt (3mm) byly vytvořeny z hliníku, zesilovač stojí na 3 masívních kuželech z mosazi. To vše pro ideální elektromagnetické a mechanické odstínění.


Technické údaje - Solfege Reference 20
Počet vstupů 5 x RCA
Počet výstupů (record) 1 x RCA
Připojení reproduktorů dvoupolové svorky 4 a 8 Ohm
Frekvenční charakteristika (-3dB) 20 Hz – 60 kHz
Výstupní výkon 2 x45W
Pracovní režim Třída A do 35W
Příkon 240W
Použité elektronky 1x ECC83, 2x ECC99, 4 x KT 88
Napájení 360VA
Jištění Pojistka 4A, pomalá
Ovládací prvky na čelním panelu: Zap/Vyp
Vstup
Mute
Hlasitost
Ovládací prvky na dálkovém ovládání: Hlasitost
  Hlasitost - Fine
  Mute
Barva stříbrná eloxovaná
Nožky 3x
Rozměry ŠxVxH (mm) 445x190x140
Váha 28kg